მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი ონკოუროლოგი, ბავშვთა უროლოგი, საქართველოს ეროვნული პრემიის ლაურეატი, საქართველოს ონკოუროლოგიის ასოციაციის პრეზიდენტი.

 

განათლება:

• კლინიკური სტაჟირება ონკოუროლოგიურ რობოტულ ქირურგიაში – ფლორიდის ჰოსპიტალი (ხელმძღვანელი – Vipul Patel), ორლანდო, აშშ, 11.2017

• კლინიკური სტაჟირება ლაპარასკოპიულ უროლოგიაში – ქ. ბერლინის ვივანტეს კლინიკები ფრიდრიხზაინსა და ურბანში (ხელმძღვანელი Prof. Jan Roigas), გერმანია, 08.2012

• კლინიკურ-სამეცნიერო მუშაობა ონკოუროლოგიასა და ბავშვთა უროლოგიაში – ქ. ბონის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალის უროლოგიური კლინიკა, გერმანია, 11.2005-02.2007.

• აკადემიური გაცვლა – ამერიკისა და ევროპის უროლოგთა ასოციაციას შორის (მეიოს კლინიკა, დუკის უნივერსიტეტი, ჩიკაგოს უნივერსიტეტი, ვანდერბილტის უნივერსიტეტი), აშშ. 05.2003

• კლინიკური სტაჟირება ზოგად უროლოგიაში – ქ. ვენის საუნივერსიტეტო უროლოგიური კლინიკა (ხელმძღვანელი პროფ M. Marberger), ვენა, ავსტრია, 09.2003

• კლინიკური და სამეცნიერო მუშაობა პროსტატის კიბოზე – ქ. მალმოს საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის უროლოგიური კლინიკა (ხელმძღვანელი პროფ. P-A. Abrahamsson). მალმო, შვედეთი, 09.2000-10.2001

• კლინიკური და სამეცნიერო მუშაობა ზოგად უროლოგიაში და შარდკენჭოვან დაავადებაზე – ქ. ბონის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალის უროლოგიური კლინიკა (Chief-Prof. S.Müller). ბონი, გერმანია. 10.1997-01.1998

• კლინიკური სტაჟირება ოპერაციულ უროლოგიასა და ენდოუროლოგიაში _ ქ. მაინის ოფენბახის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის უროლოგიური კლინიკა (ხელმძღვანელი prof. U.W. Tunn). მაინის ოფებახი, გერმანია, 10.1996-12.1996

• კლინიკური სტაჟირება ონკოუროლოგიასა და ზოგად უროლოგიაში – ქ. ნაიმეგენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალი, უროლოგიური კლინიკა (ხელმძღვანელი Prof. F.M.J. Debruyne). ნაიმეგენი, ჰოლანდია. 09.1995 – 12.1995

• კლინიკური ასპირანტურა – ცენტრალური ექიმთა დახელოვნების ინსტიტუტის უროლოგიის კათედრა (ხელმძღვანელი პროფ. ვ. რიაბინსკი) მოსკოვი, რუსეთი. 1989-1991წწ.

• კლინიკური ორდინატურა – ცენტრალური ექიმთა დახელოვნების ინსტიტუტის უროლოგიის კათედრა (ხელმძღვანელი პროფ. ვ. რიაბინსკი) მოსკოვი, რუსეთი. 1987-1989წწ.

• ინტერნატურა – რესპუბლიკური ცენტრალური კლინიკური საავადმყოფოს აბდომინური ქირურგიის განყოფილება (ხელმძღვანელი პროფ. თ. ახმეტელი), თბილისი, საქართველო. 08.1987-10.1987

• უმაღლესი – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი, ვლ.ჟრენტის სახელობის სტიპენდიანტი, წითელი დიპლომი. 1981-87

• საშუალო – ვ.მ. კომაროვის სახელობის ფიზიკო-მათემატიკური სკოლა წარჩინების ატესტატი. 1978-1981

 

მუშაობის გამოცდილება:

• სრული პროფესორი – უნივერსიტეტი “გეომედი”, 2012 წლიდან

• თსსუ კლინიკური პროფესორი 2015 წლიდან

• წამყვანი სპეციალისტი უროლოგიაში – სს “თანამედროვე სამედიცინო ტექნოლოგიები”. თბილისი, საქართველო, 01.03.2012-დან

• გენერალური დირექტორი – სს “თანამედროვე სამედიცინო ტექნოლოგიები”. თბილისი, საქართველო, 01.03.2012-01.10.2012

• სამედიცინო დირექტორი– “ლეჩკომბინატი #1”. თბილისი საქართველო 04.2011-12.2011

• გენერალური დირექტორი – ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამკურნალო-დიაგნოსტიკური ცენტრი. თბილისი, საქართველო, 2005-2011

• წამყვანი სპეციალისტი უროლოგიაში – შპს “თანამედროვე სამედიცინო ტექნოლოგიები”. თბილისი, საქართველო, 01.01.2007-03.2012

• უროლოგიის ასოცირებული პროფესორი – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის უროლოგიური კლინიკა. თბილისი, საქართველო, 07.2006-07.2009

• პროფესორი – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის უროლოგიური კლინიკა. თბილისი, საქართველო, 25.01.2005-07.2006

• დოცენტი – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის უროლოგიური კლინიკა. თბილისი, საქართველო, 10.02.2004-30.12.2004

• ასისტენტი – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის უროლოგიური კლინიკა. თბილისი, საქართველო, 22.01.2001-02.02.2004

• უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელი _ თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ექსპერიმენტული და კლინიკური მედიცინის ინსტიტუტი. თბილისი, საქართველო, 1993-1999

• უმაღლესი კატეგორიის უროლოგი – საქართველოს ჯანმრთელობის სამინისტროს საატესტაციო კომიტეტი, 1994

• უროლოგი – რესპუბლიკური ცენტრალური კლინიკური საავადმყოფოს უროლოგიური განყოფილება. თბილისი, საქართველო, 1991–2001

• კლინიკური ასპირანტურა – ცენტრალური ექიმთა დახელოვნების ინსტიტუტის უროლოგიის კათედრა (ხელმძღვანელი პროფ. ვ. რიაბინსკი) მოსკოვი, რუსეთი, 1989-1991

• კლინიკური ორდინატურა – ცენტრალური ექიმთა დახელოვნების ინსტიტუტის უროლოგიის კათედრა (ხელმძღვანელი პროფ. ვ. რიაბინსკი) მოსკოვი, რუსეთი, 1987-1989

• ინტერნატურა – რესპუბლიკური ცენტრალური კლინიკური საავადმყოფოს აბდომინური ქირურგიის განყოფილება (ხელმძღვანელი პროფ. თ. ახმეტელი). თბილისი, საქართველო, 25.08.1987-06.01.1988

 

სამეცნიერო მუშაობა

• ევროპისა და ამერიკის ყველაზე მაღალრეიტინგულ, პროფესიონალურ, სამეცნიერო ჟურნალებში პულიკაციების ავტორი (https://www.researchgate.net/profile/Guram_Karazanashvili)

• საქართველოს ონკოლოგიური უროლოგიის ასოციაციის პირველი საერთაშორისო კონგრესი 2017

• თანამედროვე ტენდენციები გავრცობილი პროსტატის კიბოს მკურნალობაში” მეორე კავკასიური სიმპოზიუმი, 2016

• “თანამედროვე ტენდენციები გავრცობილი პროსტატის კიბოს მკურნალობაში” პირველი კავკასიური სიმპოზიუმი, 2014

• მე-7 გაერთიანებული პოლიპროფილური სამეცნიერო კონფერენცია, ბაკურიანი 2015.

• ევროპის უროლოგთა ასოციაციის კლინიკური კვლევების ოფისის წევრი 2008 წლიდან

• ჟურნალ “European Urology”-ს რეცენზენტი, 2006 წლიდან

• საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალური უზრუნველყოფის სამინისტროს ექსპერტი უროლოგიაში, 2004 წლიდან

• მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი – მედიცინის კვალიფიკაციის საბჭო M 14. 40 # 1, ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი თბილისი, 2002

• მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი – მოსკოვის საოლქო სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტი. მოსკოვი, რუსეთი 1991

 

სპეციალური ჯილდოები, სტიპენდიები:

• სსიპ ‘შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი“-ის გრანტი 2016

• სსიპ ‘შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი“-ის გრანტი 2014

• საქართველოს ეროვნული პრემიის ლაურეატი – სამეცნიერო ნაშრომთა ციკლისთვის «პროსტატის კიბოს აქტუალური საკითხები » 25.05.2011

• ალექსანდრ ფონ ჰამბოლდტის ფონდის სტიპენდია 2005

• აშშ-ს და ევროპის აკადემიური გაცვლის პროგრამის გამარჯვებული (AUA თოურ) 2003

• ავსტრიულ-ამერიკული ფონდის სტიპენდია – 2003

• შვედეთის ინსტიტუტის სტიპენდია – 2000

• პრიზი საუკეთესო მოხსენებისთვის _ “პროგრესი და წინააღმდეგობანი

• ონკოუროლოგიაში” როტერდამი, ჰოლანდია, 15-17 ოქტომბერი, 1998

• ავსტრიულ-ამერიკული ფონდის სტიპენდია, 1998

• გერმანიის აკადემიური გაცვლის სტიპენდია – 1997

• გერმანიის უროლოგიური საზოგადოების სტიპენდია, 1996

• ევროპის უროლოგთა ასოციაციის სტიპენდია-1995

• ვლ.ჟრენტის სახელობის სტიპენდია, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი, 1985-1987

 

პროფესიონალ მედიკოსთა საზოგადოებისა და ასოციაციის წევრობა

• საქართველოს ონკოლოგიური უროლოგიის ასოციაციის პრეზიდენტი, 2017 წლიდან

• ამერიკის უროლოგთა ასოციაციის ინტერნაციონალური წევრი, 2010 წლიდან

• გერმანიის ყოფილ სტიპენდიანტთა ასოციაციის მრჩეველთა საბჭოს წევრი, 2008-2011

• ევროპის უროლოგთა ასოციაციის სრულუფლებიანი წევრი, 1996 წლიდან

• საქართველოს უროლოგთა ასოციაციის წევრი, 1992 წლიდან